KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / skisser 16164105
*
nr 1616 4105
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik / skisser, 5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), skämtteckningar. Signerade, blandteknik, yttermått inklusive ram: 21x16 - 32x27 cm
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:13:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 23:31:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik skisser skämtteckningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
nr 1616 4105
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik / skisser, 5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), skämtteckningar. Signerade, blandteknik, yttermått inklusive ram: 21x16 - 32x27 cm
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 23:31:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskÃ¥sör.Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik skisser skämtteckningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14